دانه جو دوسر

چقدر پروتئین در جو دوسر وجود دارد؟

جو دوسر

آیا می‌دانید چقدر پروتئین در جو دوسر وجود دارد؟ از اینکه پروتئین جو دوسر چه کاربردی دارد اطلاع دارید؟ آیا از جو دوسر در برنامه غذایی خود استفاده می‌کنید؟

جو دوسر کاربردهای فراوانی در زندگی افرادی که علاقه مند به تغذیه سالم هستند دارد. بنابراین اگر شما نیز از این دسته افراد هستید و یا به دنبال پروتئین گیاهی هستید با ما همراه باشید.

پروتئین و خواص جو دوسر

یکی از فواید جو دوسر، تامین انرژی برای شروع روزی فوق‌العاده است. به علاوه جو دوسر، منبع عالی پروتئین طبیعی نیز می‌باشد. بنابراین جو دوسر برای افرادی که قصد افزایش مصرف پروتئین خود بدون خوردن گوشت اضافی را دارند، بسیار مناسب است.

سازمان ملی بهداشت توصیه کرده‌است که روزانه 0.8 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن مورد استفاده قرار گیرد. البته پروتئین مصرفی شما به عواملی مانند وزن، میزان فعالیت و اهداف ورزشی بستگی دارد.

برای مثال، آکادمی تغذیه، 1.2 تا 2.0 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن بدن را برای ورزشکارانی که انتظار رشد و عملکرد عضلانی خوبی را دارند، پیشنهاد می‌کند.

علاوه بر این، طبق تحقیقات، مصرف پروتئین 1.2 گرم پروتئین به ازای هر کیلوگرم وزن شما، بهترین ترکیب برای کاهش فشار خون افراد در حال کاهش وزن است. پروتئین همچنین به بهبود متابولیسم و احساس سیری طولانی مدت کمک می‌کند.

به خاطر همه این دلایل، ورزشکاران و کسانی که از برنامه کاهش وزن استفاده می‌کنند، می‌توانند با مصرف جو دوسر در برنامه غذایی روزانه، به اهداف ورزشی خود برسند.

جو دوسرچقدر پروتئین در جو دوسر وجود دارد؟

پروتئین جو دوسر نپخته، 5.9 گرم در هر نصف فنجان می‌باشد. اگر جو دوسر با 1 فنجان شیر و یک چهارم فنجان بادام پخته شود، پروتئین آن به 20 گرم نیز می‌رسد و به عنوان یک وعده‌ غذایی کامل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کیفیت پروتئین جو دوسر چگونه است؟

 اغلب مردم هنگامی که به پروتئین فکر می‌کنند، تصویر گوشت و لبنیات به ذهنشان می‌آید‌. درست است که مرغ، ماهی، گوشت، تخم مرغ و لبنیات، پروتئین‌هایی دارند که تمام اسید آمینه‌های ضروری و غیر ضروری بدن را تامین می‌کند.

با این حال، آجیل، حبوبات و غلاتی که پروتئین بالایی دارند نیز منبع خوبی برای رژیم غذایی شما هستند.

اگرچه ممکن است به عنوان یک پروتئین ناقص از آنها یاد شود، اما خوب است بدانید جو دوسر حاوی هر 9 اسید آمینه ضروری است.

جو دوسر نسبت به دیگر غلات مانند گندم برتری داشته و پروتئین موجود در آن باعث علاقه‌مندی گیاهخواران و وگان‌ها به آن شده‌است.

جو دوسرفیبر جو دوسر

یکی دیگر از فواید جو دوسر داشتن فیبر است. فیبر موجود در جو دوسر به بهبود هضم، سلامت روده و تنظیم حرکات روده و کاهش یبوست کمک می‌کند.

یک کاسه جو دوسر حاوی فیبر محلول زیادی است که به کاهش کلسترول و کاهش فشار خون نیز کمک می‌کند.

طبق تحقیقات، 100 گرم جو دوسر غنی شده حاوی 10 گرم فیبر و 352 میلی گرم کلسیم و 359 گرم پتاسیم می‌باشد. که تاثیر زیادی در سلامتی بدن شما دارد.

تماس با ما

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *